MENU
FOTO: RADEK ŠVIDERSKÝ
KAŽDÉ ROČNÍ OBDOBÍ MÁ SVÉ KOUZLO PRO TVORBU VĚNEČKŮ – JARNÍ V ROZPUKU, PESTROBAREVNĚ ROZKVETLÉ LETNÍ, ZEMITÉ PODZIMNÍ NEBO VĚTVIČKOVÉ ZIMNÍ.
TEN PODZIMNÍ VÁM DLOUHO VYDRŽÍ, VYPADÁ SVĚLE, IKDYŽ SI JEJ USUŠÍTE.

Budete potřebovat:

 • ČERSTVÉ KVĚTY ČI PLODY, ZELEŇ, VĚTVIČKY ČI LISTY – STAČÍ KRÁTKÉ STONKY. JÁ JSEM POUŽILA ŠÍPKY, JEŘABINY, ŘEBŘÍČEK, VRATIČ, PLODY SVÍDY A PTAČÍHO ZOBU, ŽALUDY, KVĚTY STATICE A VĚTVIČKY TÚJE).
 • HRUBŠÍ FLORISTICKÝ DRÁT
 • TENKÝ FLORISTICKÝ DRÁT, SILON, NEBO NIŤ
 • OVINOVACÍ FLORISTICKÉ PÁSKY: ŠIRŠÍ (26 MM) NA OMOTÁNÍ DRÁTU A TENKÁ (12 MM)
 • FLORISTICKÉ, NEBO ZAHRADNICKÉ NŮŽKY
 • 2 PROVÁZKY, NEBO STUŽKY (DLOUHÉ ASI 20 CM)

Krok za krokem:

 1. PŘIPRAVTE SI DELŠÍ FLORISTICKÝ DRÁT. TEN V PŮLCE OHNĚTE, TÍM SE VÁM ZDVOJÍ A ZÁROVEŇ NA KONCI VZNIKNE JEDNO OČKO. DÉLKU ODMĚŘTE PODLE OBVODU HLAVY, ABY VĚNEČEK NEPADAL A DOBŘE SEDĚL. MĚŘTE NAD UŠIMA. MYSLETE I NA TO, JAK BUDETE MÍT UPRAVENÉ VLASY, KDYŽ BUDETE VĚNEČEK NOSIT. KVŮLI BOHATÉMU ÚČESU BY VÁS OZDOBA MOHLA PŘI NOŠENÍ TLAČIT. PROMYSLETE TO, NEŽ ZAČNETE S VÝROBOU.
 2. OD OČKA, KTERÉ VZNIKLO OHNUTÍM, DRÁTKY SPLEŤTE. NA KONCI PAK UDĚLEJTE JEŠTĚ JEDNO OČKO.
 3. SPLETENÉ DRÁTKY OMOTEJTE FLORISTICKOU PÁSKOU. VYTVOŘÍTE TAK ZÁKLAD PRO VĚNEČEK.
 4. Z KVĚTŮ, PLODŮ A LÍSTKŮ SI VYROBTE DROBNOU KYTIČKU. TU PAK OMOTEJTE FLORISTICKOU PÁSKOU A PŘIPEVNĚTE K ZÁKLADU PRO VĚNEČEK. STEJNĚ POSTUPUJTE S DALŠÍMI KYTIČKAMI TAK, ABY KVĚTY SMĚŘOVALY K OČKU. STAČÍ KRÁTKÉ STONKY. KDYŽ JSOU DLOUHÉ, VĚNEČEK JE VE FINÁLE ZBYTEČNĚ TĚŽKÝ.
 5. KONEC ZAČISTĚTE POSLEDNÍM SVAZEČKEM KVÍTKŮ, KTERÝ PEVNĚ PŘIVAŽTE NAOPAK TENKÝM FLORISTICKÝM DRÁTEM (SILONEM, NEBO NITÍ).
 6. CELÝ VĚNEČEK JEŠTĚ ZPEVNÍTE TÍM, ŽE HO OMOTÁTE DRÁTKEM A KONEC ZAUZLETE U PRVNÍHO OČKA.
POZNÁMKA: VÝSLEDNÝ VZHLED VĚNEČKU ZÁLEŽÍ NA POUŽITÝCH KVĚTINÁCH. KDYŽ JSOU VE SVAZEČCÍCH DVA TŘI STONKY, BUDE TENČÍ, KDYŽ JSOU KYTIČKY BOHATŠÍ I VĚNEČEK BUDE PLNĚJŠÍ.
OZDOBTE SE DO KRÁSY A BUĎTE VÍLY ????

ZAVŘÍT