Menu
Mladý manželský pár sedí na židli v ateliéru

kdo je láskočas?

O NÁS

Láskočas vznikl společně s našim manželstvím v roce 2015.  Při plánování naší vlastní svatby jsme cítili, že nás svatby volají.  Našli jsme v nich nejen vášeň a radost, ale také vnitřní naplnění a zdroj obživy. Láskočas vznikl na pevných hodnotách a základech. 

Lenka Šviderská

zakladatelka & majitelka

Jsem Lenka. Manželka, máma dvou skvělých kluků, tvořivá duše, Láskočaska.
Miluji hory a přírodu, nacházím v ní klid a svou podstatu. Žiju však ve městě, kde to zbožňuji. Někdy potřebuji klid a ticho, jindy toužím po ruchu města. 

Někdy potřebuji zpomalit a jindy zase zrychlit. A tak to mám i na svatbách.  Od velkých utíkám k malým, od malých k velkým, z přírody do města a z města do přírody. Kombinace všeho mě dělá šťastnou. Miluji svůj život. Jsem vděčná, že mám ty nejlepší parťáky do života a práci, která si mě našla. 

Pracuji s empatií a jsem šťastná, když mohu zapojit svou fantazii a vytvářet krásno.
Většinou mám v hlavě plán, ale při tvorbě pak ráda improvizuji a nechávám vše volně plynout. Spoléhám se na svou intuici. 

Se svým manželem Radkem, který je svatební fotograf, se často doplňujeme. Je to skvělý táta a parťák, který posouvá naši práci dál.

A jak se postupně rozrůstala naše rodina, rozšiřoval se i můj tým skvělých svatebních kamarádek – Láskočasek. Na každou svatbu sestavuji individuální tým podle toho, jak to cítím. 

Staneme-li se vašimi svatebními kamarádkami, vymyslíme celý koncept svatby a zrealizujeme výzdobu tak, aby byl váš Den D odrazem přesně vás dvou. A až přijde, budeme s vámi s celým svým srdcem.

Rády vykouzlíme i snovou květinu pro jakoukoli příležitost.
Jsme vděčné, že můžeme být součástí vašich jedinečných okamžiků.
Kromě toho, že vážeme kytice, také vymýšlíme koncepty, navrhujeme a realizujeme výzdobu a svatby také organizujeme. Všechno děláme srdcem podle toho, jak to cítíme.
Jsme svatební kamarádky, které jsou vám nablízku v čase plánování i ve svatební den. Smějeme se s vámi a často i roníme slzy. Máme radost, že jsme u zrodu něčeho nového, krásného a přitom tak intimního, jako je manželství.

Žena stojí u vyzdobeného svatebního stolu

MANŽELSTVÍ je Skvělé! MY jsme PŘÍKLADEM toho, že do SVATBY i manželství se vyplatí INVESTOVAT. Co zasejete – to se vám tisíckrát VRÁTÍ zpět.

REFERENCE
laskavá slova novomanželů

MARTINA & JAN

Už když jsme s mým manželem přemýšleli o svatbě, říkala jsem, že buď bude naše svatba jen ve dvou, anebo nám s ní někdo pomůže. Nejsem typ, co by si rád vybíral, jakou barvu mají mít ubrousky a jakou příchuť má mít každé cukroví. Navíc jsme rozhodně neměli chuť mít svatbu, jakou všichni čekají, ale takovou, jakou ji chceme my a která je o nás pro nás. Každopádně Leničku nám seslalo samo nebe. Už po prvním skype rozhovoru jsme z ní měli úžasný pocit – jako spřízněné duše O:) Úplně nás nakazila nadšením a my jsme se na svatbu začali těšit jako malé děti. Stejný pocit jsme měli po každé schůzce. Díky Lence jsem našla švadlenu, která mi ušila ty nejkrásnější šaty, oddávajícího, pro kterého jsme nebyli jedni z mnoha, a také jsme poznali Radka, který mi změnil názor na focení s profesionálním fotografem. Pomohla nám se zajištěním dodavatelů, dekoracemi, květinami, koordinací a vůbec se vším, co bylo potřeba. Myslela na každičký detail, který by nás ani nenapadl, ale udělal náš den dokonalým. Ve svatební den byla Lenička všude, byla tu pro nás a přitom byla jako jeden z hostů. Díky ní a Radkovi byl náš den takový, jaký jsme si ho vysnili, a kdybychom si svatbu měli zopakovat, tak leda s nimi. Děkujeme za krásné přípravy, za nejkrásnější den a děkujeme za vás dva, Leni!

01
09
SILVIA & MICHAL

Milá Lenička, ďakujeme z celého srdca, že si a že si sa do toho pustila s nami. Nie len, že si vytvorila tú najkrajšiu svadobnú kytičku a svadobnú tabulu ever - ty a Radek ste nám umožnili premeniť naše sny v skutočnosť a užiť si náš deň plnými dúškami, bez zbytočných starostí a za to ti budeme navždy zaviazaní. Mať ťa na svadbe bol presne ten ukľudňujúci element, ktorý chce mať každá nevesta. Akoby človek plánoval svadbu so svojou najlepšou kamarátkou, ktorá je do každej maličkosti zapálená úplne rovnako ako nevesta. Stačí pohľad a ty vieš, že ženích potrebuje do ruky miesto slivovice vodu.
Máš náš hlboký obdiv za to, s akou energiou a úsmevom sa vrháš do práce. Tvoj optimizmus, kreativita, hlava plná skvelých nápadov a dobrá duša sú inšpirujúce.
Prajeme ti, aby si vždy mala šťastie na tých správnych ludí a aby ťa práca nikdy neprestala baviť, pretože to, čo robíš je náročné ale zároveň neskutočne nádherné (a nie len opticky).
Do našich životov ste vstúpili ako láskočasovi ale naďalej v nich zotrvávate ako drahí priatelia. Za to všetko a omnoho viac, ĎAKUJEME.

02
09
VERONIKA & LIBOR

DOKONALOST! Na Lenču jsem narazila vlastně náhodou, ale naši svatbu si bez ní nedokážu představit. Všichni kolem nás si klepali na čelo, když jsme řekli, že chceme svatbu pro 130 lidí na zahradě. Lenča se pro to nadchla hned na první schůzce. Chtěli jsme svatbu, která bude jedinečná, uvolněná a užijeme si jí my, stejně jako naše rodina a kamarádi. To co pro nás ale Lenča vytvořila, jsme si nedokázali představit ani ve snu. Všechno od květin, přes výzdobu, chill out zónu, až po ty nejmenší detaily bylo neuvěřitelné. Když jsem to viděla, napadlo mě jenom “Jo, to jsme my, to je dokonalé.” Navíc díky její neskutečné energii (nevím kde ji bere a nepokrytě jí ji závidím) a skvělé organizaci jsme si to mohli naplno a bez starostí užít a protančit se až do rána.
Leni, DĚKUJEME, že jsi u toho byla s náma a vytvořila pro nás vzpomínku na celý život!????

03
09
VLAĎKA & DAVID

Milé budoucí nevěsty a ženichové!
Pokud máte v plánu si svůj velký den dosyta užít, neváhejte se obklopit láskou, koordinací & výzdobou svatebních prostorů v podání Leničky.
Je to mocná čarodějka a dokážet Vám vytvořit takovou svatební kytici, která přesně vystihuje vaši osobnost. Mávnutím kouzelného proutku dokáže vdechnout tu pravou atmosféru vašim svatebním prostorům a během dne se můžete spolehnout, že pod jejím laskavým a empatickým vedením si vlastní svatbu užijete tak, že jakmile skončí, budete jí chtít znova zopakovat.
Leničko, děkujeme, že jsi byla součástí našeho svatební dne, díky Tobě byl tak naplněný láskou, smíchem, obrovskou pohodou a dlouho na něj budeme vzpomínat ❤️.

04
09
MARTINA & ALEX

Leničku jsme oslovili hned po zasnoubení což bylo asi 2 a půl roku před naší svatbou. Našla jsem na internetu článek o její svatbě s Radkem a jak se potom nadchla pro realizaci svateb pro ostatní a musela jsem jí hned napsat, i když jsem tomu moc nedávala protože to bylo hrozně dlouho dopředu. Byla jsem moc ráda, že mezi námi byla určitá "chemie" a že si nás Lenička vybrala pro spolupráci. Celou dlouhou dobu před naší svatbou byla Lenička úplně úžasná a se vším nám poradila a pomohla. Chtěli jsme si plánování a přípravy na svatbu maximálně užít a hlavně bez stresu, vzhledem k tomu že nežijeme v ČR. Tohle se nám s Leničky pomocí opravdu splnilo. Samotná svatba předčila všechna očekávání, bylo to jako sen. Opravdu ten nejkrásnější den našeho života. Pan oddávající, kterého nám Lenička doporučila, nám udělal opravdu nádherný obřad, který rozplakal nejednoho hosta. S výzdobou jsme Leničce nechali volnou ruku a nemohli jsem udělat lépe protože vše bylo ještě krásnější než jsme si dokázali představit. Po svatbě nám Lenička prozradila, že pár věcí musela vyřešit v den svatby, ale vůbec jsme si toho nevšimli. I pan majtel našeho místečka si ji moc chválil a říkal že byla vždy na správném místě v ten správný čas a hlavně pozitivně naladěna. Její manžel Radek byl náš pan fotograf a spolu jsou opravdu super tým! Jsme moc rádi že nám pomohli si užít náš den naplno! Děkujeme

05
09
ŽANETA & ALEXEJ

Láskočas si nemohli vybrat lepší název <3 dloooouho jsem věděla, že jestli se jednou budu vdávat, tak je tam musím mít a k našemu velkému štěstí se tak stalo! Víceméně jsem všechy strasti dvojjazyčné svatby nechala na ní a o nic moc se nestarala. Celý den byl plný lásky a Lenička nám oběma dodávala celou dobu takový láskyplný klid, který jsme potřebovali. Od začátku jsme měli z ní i manžela Ráďi pocit, že je známe celý život a doufáme, že se naše cesty po svatbě úplně nerozdělí. Ona je skutečná svatební víla a každé nevěstě bych přála její přítomnost. Je dobře, že tuhle práci dělají, jsou skvělý tým a když Vám hosté chodí na svatbě říkat, že na tak perfektní svatbě nikdy nebyli, moc vás to hřeje a my víme, že Láskočaska Lenička a Ráďa tomu přidali obrovským dílem a my jim to nikdy nezapomeneme. D Ě K U J E M E <3 Žaneta a Alex

06
09
MARKÉTA & RADO

Leničko, ty jsi sen každé nevěsty!
Když jsem hledala inspiraci na svatbu, narazila jsem na fotky Láskočas a byla jsem unešená. Tohle bylo přesně podle mého gusta.
I když jsem neměla žádnou konkrétní představu, jak by to mělo vypadat, Lenka ji i přesto splnila ba dokonce předčila. Bylo to jemné, decentní, od výzdoby, přes květiny až po grafiku - všechno do posledního detailu sladěné. A čekala na mě nejkrásnější kytice! ❤️
Jsem moc ráda, že jsem Leničku oslovila a ona si nás vybrala. Dala nám skvělé tipy na dort i pana oddávajícího, nádherně ji vyzdobila, uklidnila mě, když bylo potřeba a hasila průsery jiných.
Opravdu nedovolí, aby se ze svatby vytratila duše (ani u takových dvou cyniků jako jsme my). ????
Děkujeme, že jste tam pro nás s Radkem byli a udělali pro nás tak nádherný den M+R

07
09
RADOSLAVA & FILIP

Lenka je odvážny,kreatívny a vrelý človek. Vďaka svojej empatii sa dokáže naladiť nielen na vašu predstavu, ale pomôže vytvoriť Váš deň tak aby bol pohodový a zaliaty slnkom aj keď vonku prší:-). Jej spôsob aranžmá je vzdušný a ľahký, veľmi prirodzený. V komunikácii je pohotová a ústretová. S citom vysvetlí pre a proti a neuvádza nikoho do diskomfortu. Úprimne, vôbec si nevieme predstaviť ako by dopadol náš deň, keby tam nemáme Lenku. Aj vďaka nej sme my s manželom boli v pohode, celý deň bol spontánny a pritom sa všetko krásne zvládlo. Všetci naši hostia, a že ich nebolo málo, spomínajú na našu svadbu s krásnym pocitom. Takže Lenka, Láskočaska je poklad kt. si vážime a vrelo odporúčame!

08
09
MARKÉTA & GOGCE

Ani nevim, kde zacit. “Spolupraci” s Lenickou jsem si vysnila a podarilo se. Dekuju!!!! Opravdu nevim, co rict, protoze moje srdce je tak plne, ze bych ji umackala laskou. I pres vycerpani nam Lenicka vytvorila prekrasnou atmosferu a vubec celou svatbu, vcetne grafiky (diky, Radku!). Mimo to vsechno, je Lenicka strasne nadherny clovek a ja doufam a preji si, at mi v zivote zustane. Jeste jednou dekujeme! Oba!

09
09

více recenzí | zde | a nebo také | zde |

PÁR ŘÁDKŮ O MNĚ

kde O nás NAPSALI  kde nás POZVALI

Zavřít