Menu

Plánujete váš velký den měsíce a někdy i více než rok. A pak se z ničeho nic objeví něco, co se vám ani v tom nehroším svatebním snu nezdálo. Koronavirus. Nejaktuálnější téma, na co se mě poslední dny ptáte, rozhodla jsem se k tomu napsat pár řádků a svých postřehů. Protože opatření přicházejí ze dne na den, možnosti se mohou v čase začít měnit.

Na základě usnesení vlády č. 215 z 15. března 2020, kterým se v ČR zakazuje volný pohyb osob s vyjmenovanými výjimkami. Podle ministerstva vnitra mezi výjimkami, které vláda udělila, není uzavření sňatku, proto je tento akt nyní až do 24. března 2020 zakázán.

Nelze proto nyní realizovat tedy ani intimní svatby pouze za účasti rodiny a svědků. Jedinou výjimkou pro uzavření manželství je, pokud je jeden ze snoubenců v ohrožení života. Což si osobně moc představit řešit na poslední chvíli nedokážu… 

zdroj: https://www.ceska-justice.cz/2020/03/vlada-zakazala-snatky-ohrozeni-zivota-lze-manzelstvi-uzavrit-pred-organem-verejne-moci-cirkve/

Nezbývá nám nic jiného, než čekat, jak se situace vyvine a dodržovat všechna opatření k tomu, abychom z nouzového stavu dostali co nejdřív a mohli se vrátit alespoň částečně k normálu.

Foto: RADEK ŠVIDERSKÝ | www.radeksvidersky.cz

Jaké jsou potenciální možnosti řešení svatby v dobách koronaviru?

  • adrenalinovější nepředvídatelná varianta – čekat, jak se situace vyvine do poslední chvíle a svatbu přizpůsobit situaci a platným nařízením (může tím být např. zredukovat počet hostů, zrušit svatbu úplně, svatba s rouškami apod.)
  • přesunout svatbu z jara či začátku léta na podzim nebo zimu letošního roku
  • při hledání nového termínu brát v úvahu také všední dny – nabízí se více možností a již dohodnutí dodavatelé budou mít pravděpodobněji volno
  • zredukovat počet hostů na minimum – věřím, že až nebudeme v celostátní karanténě, malé intimní svatby budou zase možné realizovat a budou bezpečnější a ekonomicky nejméně zatěžující. Velkou párty s přáteli můžete udělat, až bude bezpečnější prostředí.
  • přesunout svatbu na rok 2021 – berte však prosím v úvahu to, že vaší svatební dodavatelé i svatební místa již v příštím roce po drastickém úbytku zakázek nemusí fungovat, pokud to bude možné, zkuste je podpořit a svatbu uskutečnit ještě letos

Foto: RADEK ŠVIDERSKÝ | www.radeksvidersky.cz

Komunikujte s hosty

  • dejte jim vědět, že zvažujete změnu termínu, nebo že přemýšlíte nad menší svatbou v rodinném kruhu. Že zdraví vašich hostů je pro vás nejdůležitější.
  • zavolejte jim, pošlete e-mail nebo vytvořte svatební web, kde budete aktualizovat všechny změny. 

Foto: RADEK ŠVIDERSKÝ | www.radeksvidersky.cz

NEDOVOLTE VIRU, ABY ZVÍTĚZIL NAD LÁSKOU.

Foto: RADEK ŠVIDERSKÝ | www.radeksvidersky.cz

POŘÁDNĚ SE NADECHNĚME, VŠECHNO NAKONEC DOBŘE DOPADNE.
DOKÁŽEME TO!

Zavřít